Martmoda

Stylizacje i porady dla każdej damy!

buty sportowe

Buty sportowe – czy nosić je do chodzenia i biegania?

Na pierwszy rzut oka chodzenie i bieganie wydają się bardzo podobne. Ale kiedy przyjrzeć się uważnie obu rodzajom aktywności i wymaganiom, jakie stawiają one stopom i obuwiu sportowemu, te dwie rzeczy naprawdę się różnią. Różnice, które mają wpływ na potrzebę i wygląd dwóch bardzo różnych stylów obuwia, którym są te buty sportowe ze sklepu https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe. Zanim jednak dotrzemy do butów, przyjrzyjmy się chodzeniu i bieganiu oraz mechanikom ciała zaangażowanym w każdy z nich.

Podczas chodzenia, ciężar ciała rozkłada się bardziej równomiernie na stopę niż podczas biegania. Podczas chodzenia, twój ciężar przenosi się od pięty, przez piłkę i kontynuuje palec w jedną stopę po drugiej. Ten delikatniejszy, kołyszący się ruch, wymaga, aby stopy pochłaniały wstrząs tylko 1-2x masy ciała z każdym krokiem. A podczas chodzenia są punkty, w których obie stopy są mocno na podłożu, mnożąc ciężar. Bieganie wymaga podparcia co najmniej 2-3 razy masy ciała, każdy skok pochłania większość uderzeń pięty zewnętrznej, zanim masa stopy zostanie rozłożona przez obuwie sportowe. Co to znaczy dla twoich butów? Musisz dobrać odpowiednie buty sportowe do pracy.

buty sportoweButy do chodzenia są zaprojektowane z myślą o mechanice ciała i mniejszemu impaktowi chodzenia. Są one skonstruowane tak, aby były bardziej elastyczne w kuli stopy, co umożliwia większy zakres ruchu stopy. Mają one również większe podparcie łuku, aby chronić miejsca, gdzie uderzenie jest najsilniejsze. Natomiast buty biegowe mają większą amortyzację pięty – punktu uderzenia – i mniejszą ochronę kuli stopy. Ilość ciepła wytwarzanego podczas ruchu jest większa, więc buty do biegania są również znacznie lżejsze niż inne obuwie sportowe.

Wybranie odpowiedniego obuwia może zapobiec dyskomfortowi, kontuzji i zachęci do prowadzenia aktywnego trybu życia. Kiedy kupujesz buty sportowe, noś skarpetki, w których ćwiczysz. Obuwie powinno być wygodne natychmiast po założeniu, nie licz że „rozchodzisz” obuwie. Pięta powinna przylegać do buta, nie powinna ześlizgiwać się z buta. Ponieważ stopy puchną w ciągu dnia, kupuj buty po południu lub po długim spacerze.

Najlepszym sposobem na zapewnienie przyjemności z ćwiczeń fizycznych jest posiadanie odpowiedniego sprzętu jak buty sportowe. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na chodzenie, bieganie, czy crossfit, teraz możesz podjąć świadomą decyzję co do butów, które pomogą ci osiągnąć założone cele.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *